15.09.2015 - 15.09.2015

Koncert „Świątynia Sztuki”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Europejskim Centrum Solidarności, Narodowym Muzeum Morskim oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury zapraszają na

koncert
„Świątynia Sztuki”,

który odbędzie się 15 września o godz. 18.30 w Centrum Św. Jana w Gdańsku.


W programie wydarzenia:
• Koncert: Grzech Piotrowski Oktet „Cztery Żywioły”
Mapping artystyczny wnętrza Centrum Św. Jana
Baltic House Lab 2015 - kuratorskie oprowadzanie po wystawie Nadbałtyckiego Centrum Kultury (19:30)

W ramach koncertu Grzech Piotrowski Oktet "Cztery żywioły" zostaną zaprezentowane utwory inspirowane muzyką końca XIX wieku połączone z jazzem i otwartą improwizacją. Artysta najchętniej określa ten styl jako "muzyka filmowa improwizowana". Grzech Piotrowski zaprosił do nagrania płyty, której wydanie zaplanowano na jesień 2015 r. Marcina Wasilewskiego (fortepian), Michała Barańskiego (kontrabas), Roberta Lutego (perkusja) oraz Atom String Quartet. Koncert w Centrum Św. Jana będzie okazją do przedpremierowego zapoznania się z najnowszym materiałem muzycznym Grzecha Piotrowskiego.

Koncert jest artystyczną inauguracją Bałtyckiego Forum Kultury (15-18 września). W ramach Forum odbędą się także: konferencja „Kultura jako narzędzie rozwoju społeczno – ekonomicznego regionu” w Europejskim Centrum Solidarności oraz Spotkanie Ministrów Kultury Państw Morza Bałtyckiego
oraz najważniejszych grup eksperckich międzynarodowych platform współpracy bałtyckiej - w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku oraz w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Bałtyckie Forum Kultury jest głównym wydarzeniem w ramach priorytetu Kreatywność, Prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.

Więcej informacji o Bałtyckim Forum Kultury i Konferencji można znaleźć na stronie baltyk.mkidn.gov.pl. Zapraszamy do rejestracji!

Wstęp na koncert w Centrum Św. Jana oraz konferencję w Europejskim Centrum Solidarności jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zaproszenia na koncert do odbioru przy wejściu.