Znikanie Promocja
19.11.2019 - 19.11.2019

Spotkanie autorskie z Izabelą Morską

Kończy sprawdzać prace studentów, gdy nagle traci czucie w palcach. Potem pojawia się potworny ból. Rozpoczyna własne śledztwo medyczne. Musi sprzedać pierścionki po matce, by opłacić kolejne badania i specjalistów. Co jej grozi? Czy lekarze potrafią jej pomóc? A może choruje razem z Polską?

Zapraszamy na spotkanie z Izabelą Morską (Filipiak) wokół jej najnowszej książki “Znikanie”. Autorka, m.in. “Absolutnej amnezji” i “Almy”, stworzyła dziennik z czasu choroby, który łączy w sobie śledztwo medyczne, politykę i reportaż interwencyjny.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kozłowska.

 

Izabela Morska (Filipiak)
 

Pisarka, eseistka, felietonistka, poetka. Publikowała m.in. w "bruLionie", "Czasie Kultury", "Odrze", "Ośce", "Ex Librisie", "Kwartalniku Artystycznym", "Gazecie Wyborczej". Była stałą felietonistką magazynów "Activist", "Marie Claire", "Pani" i "Wysokie Obcasy" – to tu początkowo ukazywał się cykl "Twórcze pisanie dla młodych panien".

 

Od 2003 do 2009 roku mieszkała w Kalifornii, gdzie przyjechała na zaproszenie Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Absolwentka Mills College w Kalifornii w dziedzinie literatury w języku angielskim i twórczego pisania. Od 2009 roku pracuje w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie prowadzi zajęcia z krytycznego pisania i myślenia, kultury amerykańskiej i literatury w języku angielskim. Była gościem lub prezentowała referaty na przeszło 40 konferencjach literackich i naukowych. W roku 2018 otrzymała Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości.

 

 

Aleksandra Kozłowska

Przez kilkanaście lat dziennikarka i redaktorka Gazety Wyborczej. Od dwóch lat freelancerka; publikuje w Polityce, Przekroju i Tygodniku Powszechnym, współpracuje też z Muzeum Sopotu i Muzeum Emigracji w Gdyni. Stypendystka Miasta Gdańsk. Obecnie wspólnie z Mirellą Wąsiewicz pracuje nad reporterską książką o Polakach na Islandii.

 

START: godz. 18.00

WSTĘP: wolny