Mózg podnosi cięzary grafika warsztatów o myśeniu wizualnym
27 02.2021

Myślenie wizualne - warsztaty/ ODWOŁANE

Z przyczyn od nas niezależnych warsztaty z Panią Vítězslavą Hoffmann nie będą mogły odbyć się w planowanym terminie. Tymczasem zapraszamy na Warsztaty kreatywnego planowania (6.03.2021), prowadzone przez Jadźka Rysuje.

Szczegóły w linku: Warsztaty kreatywnego planowania z Jadźka Rysuje

 

W krajach nadbałtyckich wartością o szczególnym znaczeniu jest idea dobrej organizacji i efektywnego wykorzystania czasu. Myślenie obrazami i tworzenie notatek graficznych pełnią ważną rolę nie tylko w edukacji, ale przede wszystkim w drodze do samorozwoju. Podczas pierwszego z dwóch spotkań z kreatywnej organizacji czasu, nauczymy się w jaki sposób rozwinąć zdolność wizualizacji złożonych kwestii, podnosić techniki zapamiętywania i twórczo porządkować notatki. Efektem naszych działań będzie wypracowanie dobrych praktyk możliwych do wdrożenia podczas nauki, w prezentacjach i podczas spotkań, a nawet podczas tworzenia zindywidualizowanych wersji popularnych ostatnio planerów.

Spotkanie poprowadzi Vítězslava Hoffmann, absolwentka Uniwersytetu Masaryka w Brnie w Czechach, nauczycielka wychowania fizycznego, gimnastyki korekcyjnej  oraz świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej  nr 8 im. Przyjciól ZIemi w Gdańsku. Liderka i trenerka grupy Myślenie wizualne w centrum doszkalania nauczycieli Kreatywna Pedagogika w Gdańsku. Autorka innowacji pedagogicznej Myślenie wizualne – nauka tworzenia notatek w szkole, projektów dla świetlicy szkolnej, w tym Filozofia życia, Poznajemy zawody, Polska, moja ojczyzna . Sketchnoterka, facylitatorka oraz ilustratorka projektu edukacyjnego FitEdukacja. W pracy w świetlicy szkolnej stosuję elementy metod nauczania według Planu Daltońskiego, oraz współpracuje z Fundacją Dbam o mój zasięg, wdrażając do zajęć świetlicowych elementy podręczników Fonolandia.  Autorka i administratorka grupy Myślenie wizualne w edukacji na Facebooku. Autorka fiszek pomocnych do nauki języka czeskiego. Lektorka i  tłumaczka języka czeskiego, doceniona w roku 2017 nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za działalność edukacyjną. Prowadzi fanpage na Facebooku Miluju&maluju-Vitia Hoffmann,  Kocham Czechy, Poznej Polsko oraz Czeski język.

Liczba uczestników ograniczona. Bilety w cenie 15 zł do nabycia wyłącznie na interTicket: link do biletów wkrótce

Wydarzenie skierowane do młodzieży i dorosłych.

Spotkanie w ramach projektu Kolory Bałtyku.

 

CZAS TRWANIA WARSZTATÓW:  3 h

START: godz. 10.00

 

Warsztaty odbędą się online za pośrednictwem platformy zoom. Link do warsztatów prześlemy mailem na dzień przed wydarzeniem