zdjęcie wewnątrz, trzy uśmiechnięte kobiety stoją przy roll-upie NCK
27/07/2023

Co słychać w Pracowni kultury?

Przełom wiosna/lato był momentem oficjalnego startu Pracowni kultury. Spędziliśmy ten czas intensywnie: na podsumowaniu rozpoczętego jeszcze w kwietniu projektu “Archiwa na warsztat” i prezentacji działalności Pracowni wśród pracowników i pracowniczek instytucji kultury w regionie.

 

Podróżujemy i oglądamy lokalne festyny i festiwale oraz analizujemy dostępne badania, by lepiej przygotować ofertę szkoleniową. Przede wszystkim jednak intensywnie pracujemy nad szerokim informowaniem o naszym istnieniu, celach krótko i długoterminowych, skupiamy się na badaniu potrzeb koleżanek i kolegów z branży oraz budowaniu marki Pracowania kultury Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w interiorze. 

O tym, jakie zadania sobie stawiamy i skąd wziął się pomysł na rozbudowanie NCK o nową działalność poczytacie tutaj

A tymczasem śpieszymy do Was z informacjami o tym, co planujemy w najbliższym czasie:

  • szykujemy wizyty studyjne w pięciu miastach województwa pomorskiego. Każda z tych wizyt ma na celu, prócz prezentacji NCK i działań Pracowni kultury, przeprowadzenie szkoleń. Już dziś wiemy, że szkolenia te dotyczyć będą zagadnień z zakresu promocji wydarzeń i zarządzania projektami. 
  • uruchomiliśmy na Facebooku Pracownia Kultury ~ Nadbałtyckie Centrum Kultury otwartą grupę dla wszystkich zainteresowanych tematem samorozwoju w kulturze. Ma ona także na celu integrację i szybsze dotarcie do środowiska. Grupa służy także wymianie wiedzy i dobrych praktyk. Już dziś społeczność liczy 215 członków, a udostępniane treści dotyczą nie tylko informacji o szkoleniach, ale także przekazują wiedzę o możliwościach pozyskiwania funduszy, mapują wydarzenia i służą wymianie bieżących informacji. 
  •  

Odwiedzajcie nas w Gdańsku przy Bielańskiej 5 lub na Facebooku i dołączajcie do naszej społeczności ludzi kultury!

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności