05.09.2020 - 05.09.2020

„Pomorskie Talenty Muzyczne” - 54. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku (koncert towarzyszący)

Pomorskie Talenty Muzyczne” to koncert towarzyszący 54. Festiwalowi Pianistyki Polskiej w Słupsku i jednocześnie kontynuacja zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu prezentującego młode pokolenie utalentowanych pianistów z województwa pomorskiego.

Do udziału w drugiej edycji zaproszeni zostali: Kacper Kukliński, Małgorzata Uziałko i Miłosz Koślak - uczniowie gdańskich szkół muzycznych II stopnia, laureaci nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

5 września 2020 roku o godz. 16.00 w Sali im. Barbary Zielińskiej mieszczącej się w Spichlerzu Sztuki przy ul. Szarych Szeregów 12 w Słupsku, młodzi pianiści zaprezentują dzieła Chopina, Liszta, Rachmaninowa, Ravela, Schumanna i Szymanowskiego. Udział w koncercie – prologu do tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest Festiwal Pianistyki Polskiej, jest szczególną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności interpretacyjnych oraz zdobycia kolejnego ważnego doświadczenia scenicznego.

W drugiej części koncertu wystąpi Gość Specjalny, wybitny polski pianista - Andrzej Tatarski. Bogaty repertuar artysty obejmuje kilkaset dzieł, wśród których szczególne miejsce zajmuje literatura muzyczna XIX i XX wieku. Artysta od dwudziestu lat związany jest z Festiwalem Pianistyki Polskiej zasiadając w Zespole Opiniującym młodych adeptów sztuki występujących w ramach Estrady Młodych. Wielokrotnie, z powodzeniem występował także przed festiwalową publicznością. Tym razem dla słuchaczy szykuje muzyczną niespodziankę… Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami wydarzenia są: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Muzeum Pomorza Środkowego oraz Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

 

PROGRAM

Pomorskie Talenty Muzyczne

 

MIŁOSZ KOŚLAK - fortepian

R. Schumann / F. Liszt: Widmung

F. Chopin: Scherzo b-moll op. 31

S. Rachmaninow: Preludium D-dur op. 23 nr 4

(SM II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, naucz.: mgr Małgorzata Skitek-Staniszewska)

MAŁGORZATA UZIAŁKO - fortepian

L. van Beethoven: Sonata nr. 21 C -dur, Op. 53 „Waldstein", cz. I /Allegro con brio/

K. Szymanowski: Preludia op. 1 (nr 1, 2, 3 i 5)

(OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz. mgr Aleksandra Mozgiel-Medyńska)

 

KACPER KUKLIŃSKI - fortepian

F. Chopin: Nokturn F-dur, op.15 nr 1

F. Chopin: Polonez es-moll, op.26 nr 2

M. Ravel: Jeux d'eau

(OSM I I II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz.: prof. Waldemar Wojtal)

 

***

GOŚĆ SPECJALNY

ANDRZEJ TATARSKI - fortepian

 

START: godz. 16.00

WSTĘP: wolny