Nordic Talking edycja czwarta
24-30 05-04.2021

Nordic Talking Festival

Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z Fundacją Rozwoju Kultury „Art of Freedom”, Trolltunga – kursy norweskiego i Dallarna – kursy szwedzkiego zaprasza na czwartą edycję festiwalu miłośników Północy Nordic Talking Festival. W tym roku wydarzenie będzie miało formułę hybrydową.

Nordic Talking to całoroczny projekt zrzeszający wokół siebie miłośników krajów nordyckich – Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Islandii. To platforma wymiany myśli odbywającej się poprzez spotkania, dyskusje i wydarzenia interaktywne na kanale Facebook i Instagram. Poruszamy tam tematy z zakresu życia Polaków w tych krajach, podróży do najciekawszych miejsc przyrodniczych, kultury i stylu życia mieszkańców Północy.

Kulminacją całorocznych działań jest Nordic Talking Festival, swoiste święto fanów kultury nordyckiej. W tym roku po raz drugi spotkania odbywać się będą online. Ale włączamy formułę hybrydową – warsztaty języków nordyckich i kreatywne odbywać się będą w małych grupach na miejscu.

Zdrowie psychiczne tematem przewodnim czwartej edycji w 2021 roku

Kraje nordyckie od wielu lat zajmują najwyższe miejsca w światowych rankingach badających poziom szczęścia i zadowolenia ich mieszkańców. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest zdrowie psychiczne i nordyckie sposoby na wzmacnianie dobrego samopoczucia oraz ogólnego dobrostanu.

Termin:
24-28 maja 2021 warsztaty językowe i kreatywne

29-30 maja 2021 prelekcje, panele dyskusyjne, wywiady, spotkania

Miejsce:

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku / kanały online Nordic Talking i NCK

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu ogłosimy niebawem!

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Deklaracja dostępności