fotografi agrupy dzieci
24.07.2021 - 24.07.2021

Finał Brave Kids

Miejsce wydarzenia: Ratusz Staromiejski

Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy: LINK

 

Finałowa prezentacja dwutygodniowej pracy artystycznej w ramach Brave Kids Gdańsk 2021. Zobaczmy, co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznamy ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczujemy magię spotkania, współpracy i wolność ekspresji.
 
 
Prezentację finałową Brave Kids przygotowują uczestnicy przy wsparciu instruktorów artystycznych Brave Kids: Weronikę Figurską-Ziębę, Ewę Hubar i Olę Mońko.
 
Ideą Brave Kids jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne, bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach: indywidualnych, kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19, tegoroczna edycja przyjęła formę spotkania i skupiła się na poszukiwaniu różnorodności wśród dzieci mieszkających w tym samym mieście.Lokalny Brave Kids - to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy „dzieci uczą dzieci” na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otwieramy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszamy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!
Jak to działa?
 
Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe prowadzą doświadczeni instruktorzy bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Opierają się one na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.
 
 
Wydarzenie w ramach projektu Wielokulturowe Pomorze
 
 
Wydarzenie jest częścią programu Brave Kids 2021 finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław