rycina, portret Jana Heweliusza, napis spotkanie z Jackiem Tejchmanem
24.11.2021 - 24.11.2021

Spotkanie z prof. dr hab. inż. Jackiem Tejchmanem - Laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza

Miejsce wydarzenia: Ratusz Staromiejski

Start: godz. 18.00

Wstęp: wolny

 

Spotkanie z prof. dr hab. inż. Jackiem Tejchmanem - Laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza w kategorii nauk przyrodniczych i ścisłych za wybitne osiągnięcia naukowe dotyczące modelowania uszkodzeń w materiałach inżynierskich w oparciu o metodę elementów dyskretnych i metodę elementów skończonych.

Prof. Jacek Tejchman podczas spotkania wygłosi wykład popularno-naukowy, któremu nadał tytuł: Symulacje numeryczne procesu zniszczenia w materiałach inżynierskich.

Spotkanie poprowadzi Beata Szewczyk – dziennikarz Radia Gdańsk.

Oprawa muzyczna:
Małgorzata Oleszczuk – wokal
Dominik Kisiel – fortepian

 

Prof. dr. hab. inż. Jacek Tejchman- kierownik Katedry Budownictwa i Inżynierii Materiałowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, specjalista w zakresie konstrukcji inżynierskich, mechaniki gruntów i mechaniki materiałów sypkich. W latach 2014-2016 był członkiem Rady Narodowego Centrum Nauk. Od 2019 roku jest członkiem Komitetu Ewaluacji Nauki. Jest żonaty z Małgorzatą, dr inż., małżonkowie mają 2 córki (17 i 20 lat). Jego hobby to sport.

Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych na platformie „Web of Science”. Obecnie posiada indeks Hirscha 35 (platforma „Web of Science”), 39 (platforma „Scopus”) i 47 (platforma „Google Scholar”). Jest członkiem rady redakcyjnej 4 renomowanych zagranicznych czasopism naukowych JCR („Granular Matter”, „Acta Geotechnica”, „Computers and Geotechnics” i „Engineering Structures”). Był promotorem 10 ukończonych prac doktorskich. W czasie kierowania katedrą, dziewięciu jego współpracowników otrzymało tytuł dr hab. Był kierownikiem wielu grantów NCN i NCBiR. Od 2006 roku posiada uprawnienia budowlane w zakresie projektowania, a od 2014 roku jest państwowym rzeczoznawcą budowlanym w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Współautor ponad 250 ekspertyz technicznych dla przemysłu.

 

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności