Na pierwszym planie trójka muzyków. Dwóch mężczyzn i kobieta.
15.05.2022

Metropolia jest OKEY w Radiu Gdańsk. Olko.m.trio – koncert

Bilety: zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk
Miejsce: Radio Gdańsk

Początek: 20:05

Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk to cykl muzycznych prezentacji najciekawszych zespołów z Trójmiasta. Koncerty odbywają się od kwietnia do listopada w ostatnią niedzielę miesiąca.

Olko.m.trio. to trójmiejski zespół o nieszablonowej stylistyce. Możemy w nim usłyszeć inspiracje harmonią jazzową, rozbudowane części improwizowane, jak również zamiłowanie do mocniejszych wyrazów przekazu, muzyki filmowej i klasycznej. Liderką i kompozytorką utworów formacji jest pianistka Aleksandra Mularczyk. Muzyka olko.m.trio jest hołdem dla niezależności i ponętności życia. Jego chwil udręczonych jak i tych dotkliwie pięknych. Cichych krzyków duszy, które na zewnątrz nie wybrzmiewają wyniośle. Muzyczna materializacja soczystych kolorów i intensywności zmysłów. Płyta "True" ukazała się 30 maja 2021r.
 
➡ Aleksandra Mularczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa spec. instrumentalistyka jazzowa - fortepian, Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa spec. Instrumentalistyka jazzowa - fortepian Umiejętności doskonaliła pod okiem wybitnych pianistów trójmiejskiej i bydgoskiej sceny jazzowej m.in. Sławka Jaskułke, Ignacego Wiśniewskiego, Włodzimierza Nahornego, Krzysztofa Herdzina oraz podczas warsztatów. Uczestniczka wielu konkursów i przeglądów m.in. w XXI Ogólnopolski Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu z Rafał Jackiewicz Quartet.
Współpracuje z muzykami z trójmiejskiej sceny muzycznej o zróżnicowanej stylistyce.
➡ Konrad Żołnierek - Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu (kierunek - Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność - gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu "Erasmus" w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki Fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego a od 2020 wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako gitarzysta basowy oraz kontrabasista współpracował z wieloma istotnymi muzykami oraz formacjami tworzącymi w różnych stylach muzycznych (m.in. Tomasz Chyła Quintet, Emil Miszk & The Sonic Syndicate, Adam Wendt Acoustic Set, Jerzy Małek, Leszek Możdżer, Tomasz Sowiński, Tomasz Grzegorski, Wojciech Staroniewicz, Jarosław Bester, Sławek Jaskułke, Adam Pierończyk, Orkiestra Daniela Nosewicza, Orkiestra Szymona Sutora, Big Band AM Gdańsk, zespół DrunkLamb, Confusion Project, Jazz.u i inne).
➡ Adam Golicki - Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie, jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). W kwietniu 2017r. miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski , Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Dwuosobowe, bezpłatne wejściówki można zdobyć słuchając audycji Radia Gdańsk.
 
Linki:
 
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Transmisja na antenie Radia Gdańsk oraz na:
www.facebook.com/RadioGdansk
www.facebook.com/MetropoliaJestOkey
bit.ly/2hHcay9
🤝 Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.