Festiwal Wisły. Spotkajmy się na Wiśle, 12-15 sierpnia 2022
12.08.2022 - 13.08.2022

Wisła niejedno ma imię. Festiwal Wisły

Wpadajcie do Włocławka. 12 i 13 sierpnia będzie się działo…

Festiwal Wisły

Dwa dni z Królową Polskich Rzek. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzecznego rzemiosła i bogactwa nadwiślańskich smaków. Jeden z najbardziej malowniczych odcinków Wisły.

Festiwal Wisły to okazja do spotkania z tą magiczną rzeką, jej tradycją, kulturą i dziedzictwem.

Na scenie przy włocławskiej marinie wystąpią zespoły grające muzykę żeglarską, etniczną, folkową, ludową, weselną, pojawią się rękodzielnicy związani z Wisłą i liczne stoiska prezentujące kulinaria w ramach targów "Nadwiślańskie Smaki". Można będzie skosztować potraw i nabyć produkty regionalne z terenów nadwiślańskich, zarówno z południa, jak i północy Polski.

W programie darmowe rejsy dla publiczności, liczne występy i pokazy, stoiska edukacyjne dla dzieci, przepływanie Wisły wpław, prezentacja sprzętu wojskowego, liczne parady, w tym nocne z wykorzystaniem pirotechniki, a na zakończenie widowisko światło-dźwięk z udziałem kilkudziesięciu tradycyjnych łodzi i statków rzecznych.

Podczas Festiwalu Wisły tyle się dzieje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Organizatorom zależy na kultywowaniu wiślanych tradycji i propagowaniu wiślanej atmosfery, cechującej się wzajemną życzliwością i wiarą w pomocnych, przyjaznych sobie ludzi. Tak działa Wisła.

MY TAM BĘDZIEMY

Warsztaty dla dzieci autorstwa Małgosi Bądkowskiej „W kręgu kaszubskiej kultury”, KASZUBSKIE SMAKI, spektakl „Szaman z Wisły”, darmowe rejsy galarem krakowskim św. Barbara. Na galarze atrakcje dla dzieci i wiślana poezja dla dorosłych.

Zapraszamy gorąco!

Link do tegorocznej edycji we Włocławku

Link do programu

Miejsce: Włocławek - Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wyspa na Wiśle naprzeciwko Starego Rynku 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności