Wystawa „W kadrze: Czytanie Pomorza” na festiwalu Polenmarkt w Greifswaldzie. Od 10 listopada 2022 do 15 grudnia 2022. Na grafice dwa loga
10.11.2022 - 24.02.2023

Wystawa „W kadrze: Czytanie Pomorza” na festiwalu Polenmarkt w Greifswaldzie

Termin: 10 XI 2022 - 24 II 2023

Miejsce: Kleine Rathausgalerie (Greifswald)

 

Pamiętacie wystawę „W kadrze: Czytanie Pomorza” prezentowaną w galerii NCK w 2020 roku? Jest to nasz towar eksportowy, którym z przyjemnością się chwalimy, gdy tylko nadarza się ku temu okazja. Tym razem zdjęcia wykonane podczas literackich wycieczek organizowanych pod szyldem „Czytania Pomorza” będzie można zobaczyć w galerii w greifswaldzkim ratuszu w dniach 10 listopada 2022 – 24 lutego 2023 r. Wystawa wyrusza w podróż do Niemiec w ramach projektu NCK „Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży” i jest częścią programu festiwalu kultury polskiej Polenmarkt.

 

O wystawie:

Pięciu fotografów, dziesiątki kadrów ukazujących piękno i różnorodność województwa pomorskiego, niezliczone kilometry pokonane podczas wycieczek z pomorskimi ludźmi pióra – tak w skrócie przedstawia się projekt „Czytanie Pomorza”, organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury od 2014 roku. Każda z literackich wypraw zawierała propozycje miejsc, które warto poznać oraz tekstów godnych zapamiętania. Za wycieczkami poszło wydawanie drukiem przewodników, które pozwoliły poznać wydarzenie kolejnym odbiorcom.

W literackich podróżach brali udział również znakomici fotograficy, dokumentujący wspólne przygody. Ich spojrzenie na nasz region mogą obejrzeć Państwo na wystawie.

 

Autorzy fotografii prezentowanych na wystawie:

Anna Maria Biniecka, Renata Dąbrowska, Łukasz Głowala, Maciej Moskwa, Krzysztof Mystkowski

 

Współorganizatorzy: Polenmarkt e.V.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności