zdjęcie kobiet dmuchających w dłonie z konfetti napis "baltic sisterhood for change"
28.02.2022

Webinarium „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change”: Cultural Heritage Meets New Technologies

Rzemiosło i język cyfrowy, tradycja i nowe technologie – międzynarodowy projekt „Creative Waves” łączy je i oswaja, działając na rzecz lepszej widoczności kreatywnych kobiet. W imieniu partnerek i partnerów przedsięwzięcia zapraszamy na webinarium, które odbędzie się w poniedziałek 28 lutego w godzinach 14.00-15.30. Webinarium przeprowadzone zostanie w języku angielskim, udział w nim jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja (link)

 

Haftowanie to nie tylko haft, a gotowanie to nie tylko potrawa. W kulturze ludowej te zajęcia służyły również podtrzymywaniu więzi i budowaniu siostrzeństwa.

Celem „Creative Waves” jest stworzenie fizycznej i wirtualnej przestrzeni, w której twórcze kobiety będą mogły spotykać się i wymieniać doświadczeniami, budując w ten sposób siłę i zyskując pewność siebie. Nasze działania skierowane są przede wszystkim do kobiet, których zainteresowania wiążą się ze sferą tradycji i rzemiosła. Chcemy, by „Creative Waves” stało się dla nich przepustką do przestrzeni wirtualnej, w której będą mogły rozwijać swoją działalność w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. A także – mamy nadzieję – stawać się bardziej przedsiębiorcze. Warto pamiętać, że wiele aktywności biznesowych i sprzedażowych przeniosło się do internetu, przez co pewne poruszanie się w tej przestrzeni zwiększa również możliwości zawodowego rozwoju kobiet.

Podczas webinarium pokrótce zaprezentujemy projekt oraz zaprosimy do wysłuchania wystąpień dwóch renomowanych mówczyń: dr Agnieszki Jacobson-Cieleckiej (niezależnej krytyczki i kuratorki dizajnu, współautorki programu nauczania w School of Form, SWPS) oraz dr Lissy Halloway-Attaway (profesor nadzwyczajnej Sztuki Mediów, Estetyki i Narracji na Uniwersytecie w Skovde w Szwecji).

 

Bardzo prosimy o przekazanie tego zaproszenia osobom, organizacjom i instytucjom, dla których udział w webinarium może być okazją do poszerzenia wiedzy i zdobycia wartościowych kontaktów.

Do zobaczenia w poniedziałek 28 lutego!

 

Partnerzy projektu: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (Polska), Euroregion Bałtyk, Estonian Women Studies and Research Centre ENUT (jednostka naukowo-badawcza; Estonia) oraz grupa aktywistek z Kaliningradu (Federacja Rosyjska).

Lider projektu: Intercult Productions (Szwecja).

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z instrumentu wsparcia projektów Rady Państw Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Project Support Facility).