29 12.2019

Spotkanie z twórcami bajek pt. Szaman z rzeki

NCK / Ratusz Staromiejski

Zapraszamy na Spotkanie z twórcami bajek pt. Szaman z rzeki.

Marią Dryhub – pierwowzór bajkowej bohaterki. Animator kultury pasjonat folkloru góralskiego, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Propagator kultury huculskiej. Znawca kulinariów. Mieszka w Warszawie. Urodzona w Jaremcze bramie Karpat na Ukrainie. Pomysłodawczyni i współautorka opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”

z

Andrzejem Stańskim- wodniak, społecznik. Od 8 lat propaguje rozwój jednostek tradycyjnych na Wiśle. Organizator Flis Festiwalu, Zielonych Świątek na Urzeczu, Pielgrzymki Rzecznej św. Zygmunta Szkółki żeglarstwa tradycyjnego. Historyk i podróżnik. Mieszka w Warszawie. Współautor komiksu „Herma św. Zygmunta” współautor opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”

Podczas spotkania promującego bajki odbędzie się:

  1. Konkurs na malowankę przeprowadzony wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. Zgodnie z regulaminem i nagrodami przygotowanymi przez autorów i organizatorów.   Kolorowanka autorstwa Pameli Jaworskiej zostanie dostarczona przez autorów. W trakcie spotkania.
  2. Wprowadzenie w świat wiślanych opowieści SZAMAN Z RZEKI –czytanie fragmentów bajek, opis postaci i statku. Możliwość pokazania ilustracji i dźwięków, które pozwolą dzieciom i dorosłym wczuć się w świat opowieści wiślanych.
  3. Improwizacje bajkowe z kostkami Szamana. Wspólna opowieść o przygodach członków załogi wiedziona przez rzucanie kostkami, na których znajdują się obrazki związane z bajkowym światem. Jest to wspólna zabawa, do której angażujemy zebranych słuchaczy.
  4. Prezentacja pierwszego i drugiego tomu opowieści.

 

START: godz. 12.30

WSTĘP: wolny

 

Wydarzenie w ramach Festiwalu "Metropolia jest Okey"