Kino Bałtyk Movie
16.05.2023

Bałtyk Movie. Pokaz filmu „W trójkącie”

Film: „W trójkącie" (reż. Ruben Östlund, 2022, 150')

Termin: 16 V 2023, godz. 19.00

Koordynatorzy: Bartosz Filip, Anna Misiek, Joanna Borowik-Hołubowicz;

Identyfikacja graficzna: Dominika Padoł;

Bilety: 15 zł do kupienia na www.nck.interticket.pl i w Centrum św. Jana na godzinę przed seansem; sprzedaż na miejscu zamykana jest 15 minut od rozpoczęcia seansu lub po wyczerpaniu zapasów biletów;

Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Filmowcy  regionu bałtyckiego snują opowieści: surowe, ale jednocześnie okraszone absurdalnym humorem, wypełnione skrajnymi emocjami. Kino znad Bałtyku opowiada historie, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie…

Klasyka i nowości, mroźne propozycje z dalekiej Północy i te rodzimych reżyserów, pełne napięcia thrillery i magiczne obrazy zainspirowane folklorem… A wszystko to we wnętrzach Centrum św. Jana. Zatop się z nami w świat filmów znad Bałtyku, siedząc wygodnie w gotyckim wnętrzu kościoła!

Prelekcję przed seansem poprowadzi Pascal Buła. 

Opis

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

 

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

 

Pascal Buła – student Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. W swoich pracach zgłębia relację władzy w filmach Jorgosa Lantimosa. Obecnie pracuje nad pracą magisterską również dotycząca tego reżysera. Poza badaniem filmów wolny czas oddaje muzyce i kręci wideoklipy.

Pascal Buła

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.