Wielokulturowe Pomorze w sieci
01/07/2020

Wielokulturowe Pomorze w sieci - podsumowanie

W czerwcu gościliście w swoich domach Wielokulturowe Pomorze w sieci. W każdą niedzielę na naszym kanale YouTube prezentowaliśmy kolejnego gościa. Wszystkie cztery odcinki możecie znaleźć tutaj.

Wielokulturowe Pomorze to cykl wydarzeń, w których poznajemy artystów i artystki z różnych kultur. Łączy ich to, że mieszkają i tworzą na Pomorzu. Trójmiasto, Pruszcz Gdański, Kaszuby, Żuławy - inspirujących ludzi ubogacających naszą kulturę można znaleźć w całym regionie. W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować wydarzeń w NCK. Zaprosiliśmy więc czworo artystów do udziału w specjalnej, internetowej wersji projektu. 

Na naszym kanale YouTube zagościli:

Hanna Tiekuczewa, śpiewaczka z Ukrainy, która przygotowała dla nas koncert.

Bob-Nosa Uwagboemalarz z Nigerii, rezydent Muzeum Narodowego w Gdańsku, który na Pomorzu został dłużej niż planował z powodu zamknięcia granic. Wystąpił w rozmowie z dyrektorem NCK, Larrym Ugwu.

Rita Staszulonak, malarka z Białorusi, która zakochała się w architekturze Gdańska. Oprowadziła nas po swojej pracowni.

Olena Ulianowa, artystka włókna i właścicielka galerii Szary Ganek w Pruszczu Gdańskim. Pochodzi z Ukrainy. Zaprosiła nas do niezwykłego miejsca, które tworzy.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na żywo. Tymczasem zachęcamy do słuchania i oglądania prac naszych artystów. No i do odwiedzania miejsc, gdzie można znaleźć świetną sztukę - czy będzie to Muzeum Narodowe w Gdańsku, galeria NCK na Korzennej czy Szary Ganek w Pruszczu Gdańskim!