06.05.2017 - 06.05.2017

"Śladami różnych wyznań" - gra miejska dla rodzin

Gratulujemy wszystkim uczestnikom gry miejskiej, w publikujemy wyniki oraz kartę gry do samodzielnego przejścia trasy.


Nagrody do odebrania od 18 do 31 maja w sekretariacie Nadbałtyckiego Centrum Kultury, ulica Korzenna 33/35 w godzinach 10.00-18.00.GRA MIEJSKA „ŚLADAMI RÓŻNYCH WYZNAŃ”

6 maja 2017 r. (sobota), w godz. 11.30–14.30

Gra miejska – przeznaczona dla rodzin – pozwoli uczestnikom poznać jeden z ciekawszych aspektów kulturowego dziedzictwa Gdańska. To jedno z tych miast, gdzie przez wieki mieszkali obok siebie wyznawcy kilku konfesji. Szczęśliwie ślady współegzystencji, pomimo zawirowań i licznych wojen, przetrwały. Dzięki odpowiednio opracowanej trasie, gra miejska pozwoli w sposób aktywny odszukać miejsca i zabytki związane z luteranami, kalwinami, katolikami, a także anglikanami czy menonitami.

Każdy z uczestników otrzyma karty gry, adresowane do zróżnicowanych grup wiekowych, zawierające mapkę trasy, konkretne pytania i zagadki oraz wskazówki, jak je rozwiązać. Ten rodzaj edukacyjnego przekazu pozwala utrwalić nowo zdobytą wiedzę.

Wędrówkę zaczynamy od Ratusza Staromiejskiego.

Wydarzenie jest częścią projektu Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem, obejmującego międzynarodową konferencję naukową i wiele imprez towarzyszących - więcej informacji.