Jagoda Tonderys foto
16.01.2020 - 16.01.2020

Fotografia podróżnicza, praktyczne porady - spotkanie z Jagodą Tonderys

W styczniu wprowadzimy Was w niezwykły świat fotografii. Najlepszej jakości sprzęt fotograficzny, godziny wyczekiwania na mrozie, kilogramy niezbędników w plecaku... nie tym razem! Jagoda Tonderys, która na co dzień profesjonalnie zajmuje się fotografią, przekaże praktyczne porady dla chcących się wybrać na daleką Północ. Na własnym przykładzie podpowie jak zminimalizować liczbę bagażu i nie stracić na jakości wykonywanych zdjęć. Pokaże obraz norweskich i islandzkich społeczności, oryginalne elementy architektoniczne i magiczny świat natury krajów nordyckich.

Spotkanie skierowane jest dla wszystkich amatorów podróży i fotografii.

Jagoda Tonderys - fotograf po Sopockich Szkołach Fotografii, kulturoznawczyni i absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Jej dyplom fotograficzny skupiał się na przedstawieniu realistycznych portretów kontuzjowanych sportowców. Pisała dla INApartments Magazine i wielu czasopism festiwalowych. Jej zdjęcia ukazały się w KUKBUKU, Magazynie Kuchnia oraz ogólnopolskich portalach internetowych. Brała udział w licznych projektach z zakresu kultury i sztuki. W każdej dziedzinie, której się poświęca najważniejszy jest człowiek.

Obecnie zajmuje się fotografią ślubną i komercyjną. Jej największą pasją są muzyka i podróżowanie. Fascynują ją nordyckie krajobrazy i ludzie. Gdy tylko ma chwilę ucieka na daleką Północ, ale to polskie góry są jej prawdziwą miłością - jak sama mówi, dla dnia spędzonego w Tatrach poświęciłaby prawie wszystko.

START: 18:00

WSTĘP: wolny

 

Spotkanie z ramach projektu Kolory Bałtyku