euroshorts
02.12.2023

Euroshorts International Film Festival | finał

Termin: 2 grudnia, godz. 16.00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Czym żyje współczesna Ameryka?
Dowiedz się, oglądając najnowsze reklamy nakręcone przez wybitnych twórców, zebrane w pokazie "Amerykański Film Reklamowy 2023".

Zobacz reklamę Squarespace z Adamem Driverem w roli samego siebie, spot "Run this Town" , nakręcony dla Apple, z muzyką Rihanny oraz naszpikowany efektami specjalnymi filmik "Share the Joy" (Podziel się radością).

Poznaj gwiazdę współczesnej reżyserii filmów reklamowych, Kim Gehrig, która nakręciła m. in. reklamę Apple "The Greatest" (Jestem największa), według scenariusza zainspirowanego słowami Muhammada Ali'ego "I shook the world" (Wstrząsnąłem światem).

Niech cię wzruszy "Bożonarodzeniowa historia miłosna" w reżyserii Toma Hoopera (reklama loterii The National Lottery) z Louisem Griffinem i Rosą Escodą w rolach głównych.

Poznaj mamę Joshuy Ribery, znanego jako raper DEPZMAN, zamordowanego w 2013 roku, która postanowiła przy pomocy sztucznej inteligencji nagrać teledysk syna, aby przestrzec przed przemocą na ulicy. "Lepiej dwa razy pomyśl, zanim weźmiesz nóż i wyjdziesz przez te drzwi" - śpiewał DEPZMAN.
Osiągnięciom mistrzów w zakresie zdjęć, animacji, grafiki, scenografii czy montażu towarzyszą reklamy studenckie. Pokaz zamyka reklamowy serial Levi's "The Greatest Story Ever Worn" (Najciekawsza historia kiedykolwiek noszona) w reżyserii Martina de Thurah i Meliny Matsoukas.

"Amerykański Film Reklamowy" (The AICP Show - The Art & Technique of the Commercial) to największe osiągnięcia w zakresie sztuki i techniki filmowej.
czas: 1 godz. 18 min., polskie napisy
WSTĘP WOLNY

Pokaz powstał w Nowym Jorku, w wyniku konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Reklamowych USA (AICP) i nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). Wzięły w nim udział amerykańskie i światowe studia realizujące filmy reklamowe. Nagrodą w konkursie jest włączenie do stałej kolekcji MoMA.

------------
Po pokazie możesz zostać z nami na koncercie zespołu Żmija, w składzie: Michał Gos (perkusja) i Jakub Świątek (elektronika) oraz wręczeniu nagród festiwalu Euroshorts 2023 Młodzi Filmowcy. 

 

PROGRAM

Dzień finałowy / Day of the Awards
godz. 16.00 Amerykański Film Reklamowy 2023

AICP Show 2023 - The Art & Technique of the Commercial

godz. 18.00 Koncert zespołu Żmija

godz. 19.00 Wręczenie nagród festiwalu Euroshorts 2023 Młodzi Filmowcy

Prize Ceremony of Euroshorts 2023

godz. 20.00 Projekcja nagrodzonych filmów Screening of the winners' films.

Program: www.euroshorts.eu

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Młodego Kina
 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.