29/06/2020

Jestem sam? Warsztaty dla młodzieży

Izolacja negatywnie wpływa na życie każdego z nas. Szczególnie trudno może być najmłodszym. Dlatego zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat na bezpłatne warsztaty online

Pragniemy stworzyć bezpieczną, wirtualną przestrzeń do spotykania się i wspólnej pracy. Dlaczego? Bo czujemy, że głos młodych wciąż nie jest brany pod uwagę i zbyt często bagatelizowany - nawet w tych sprawach, które Cię bezpośrednio dotyczą. Chcemy porozmawiać z Tobą o zdrowiu psychicznym, samotności i niezrozumieniu w dobie Internetu.

 

Twoje przemyślenia i doświadczenia będą stanowić bazę do dramatu, który stworzymy wspólnie podczas zajęć. Następnie nagramy go w formie czytania performatywnego i wrzucimy na Youtube'a! 

 

Warsztaty będą odbywać się na platformie ZOOM w godz. 18:00-21:00

29 czerwca, 6 lipca, 13 lipca, 16 lipca, 20 lipca, 27 lipca,

3 sierpnia, 10 sierpnia, 13 sierpnia, 17 sierpnia, 24 sierpnia

- w każdy poniedziałek z Natalką i Marysią, od 29 czerwca do 28 sierpnia

- w dwa czwartki z Olą, 16 lipca i 13 sierpnia.

Zapisz się, będzie fajnie! -> https://app.evenea.pl/event/jestemsamteatr/

 

O prowadzących warsztaty:

Aleksandra Musielak – psycholożka i menadżerka kultury. Ukończyła Uniwersytet SWPS, psychologię kliniczną na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz intensywny trening Nonviolent Communication. Terapeutka nurtu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, dogoterapeutka, przewodniczka Anora, psa-terapeuty rasy Labrador Retriever. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(ll)enge. Nauczycielka akademicka. Brała udział w pracach Komitetu Eksperckiego projektu „Lekcje Przedsiębiorczości” realizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Współpracuje z Europejskim Centrum Solidarności. Prowadziła warsztaty i wykłady w ramach Strefy Rodzica Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Poznaniu i Wrocławiu. Jest autorką scenariuszy zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajmuje się również popularyzacją wiedzy psychologicznej - jej teksty ukazywały się m.in. na portalu Wysokieobcasy.pl, na blogu Strefy Rodzica Uniwersytetu SWPS, w publikacjach Kongresu Obywatelskiego, a także w publikacjach naukowych. Jako psycholog skupia się na mocnych stronach dzieci i rodziców. W swojej pracy wykorzystuje dramę jako innowacyjną metodę pracy. Jest pasjonatką pieczenia, filmów i psów.

 

Natalia Królak – performerka, aktorka i reżyserka. Studentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, absolwentka Szkoły Krytyki Teatralnej. Wiceprezeska Fali Nowej Kultury. Prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży, m.in. w Gdańsku oraz w Słupsku. Uczestniczka programu Teatr i Edukacja 2020 organizowanego przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Związana z Teatrem Gdynia Główna, gdzie gra i reżyseruje spektakle. Zajmuje się organizacją imprez kulturalnych. Współorganizowała 10. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSeLF.

 

Marysia Pyrek – teatrolożka i menadżerka kultury. Absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu Gdańskiego, studentka Zarządzania II stopnia na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury. Od dwóch lat współpracuje z agencją marketingową przy organizacji wydarzeń kulturalnych w Trójmieście. W 2019 roku była jurorką Gdyńskiej Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Aktualnie uczestniczy w projekcie Teatr i Edukacja 2020 organizowanym przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz Kuźni Liderów i Liderek Gdańskich NGO. Wspólnie z Natalią prowadzi zajęcia teatralne.

 

Masz pytania? Pisz lub dzwoń: Marysia Pyrek – 514 771 313.