19.04.2007 - 19.04.2007

RECITAL FORTEPIANOWY -Bronisława Kawalla

TOWARZYSTWO im. FRYDERYKA CHOPINA – KOłO w GDAÓSKU
oraz NADBAłTYCKIE CENTRUM KULTURY

mają zaszczyt zaprosić na RECITAL FORTEPIANOWY

 

Wystąpi: BRONISłAWA KAWALLA

CZWARTEK, 19 KWIETNIA 2007 r., GODZ. 19.00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

W PROGRAMIE:
W.A. MOZART, F. CHOPIN

Wstęp wolny.

Bronisława Kawalla
Pochodzi ze znanej rodziny muzyków. Laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Waszyngtonie (1975). Ukończyła Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie Marii Bilińskiej-Riegerowej i - z wyróżnieniem - studia w Akademii Muzycznej w Warszawie u prof. Jana Ekiera. Doskonaliła swe umiejętności w Paryżu u Nadii Boulanger (teoria) i Monique Haas (fortepian) oraz w AcadÓmie Internationale de Maurice Ravel u Philippe`a Entremonta.
Koncertowała w renomowanych salach niemal całej Europy, Kanady, USA, Ameryki łacińskiej (Kuba) i Azji (Chiny), grała z wieloma orkiestrami, m. in.: z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach, Baltimore Symphony Orchestra, Berliner Sinphonie Orchester, Orkiestrą Radia i Telewizji w Dublinie. Bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, takich jak: Festiwal Chopinowski w Dusznikach i Mariańskich łaźniach, Interpodium w Bratysławie, Festiwal Muzyki w Cheltenham i Letni Festiwal Symfoniczny w Baltimore.
Dokonała wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji a także dla wytwórni płytowych Polskie Nagrania i Veriton.
Jest profesorem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadzi także kursy mistrzowskie i wykłady (poświęcone przede wszystkim interpretacji muzyki F. Chopina) w kraju i za granicą: w Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii oraz w USA i Japonii. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
Bronisława Kawalla pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymała nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Spraw Zagranicznych. W 2003 roku obchodziła 35-lecie pracy pedagogicznej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

PROGRAM:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Rondo D-dur KV 485
Adagio h-moll KV 540
Wariacje G-dur KV 455 "Unser dummer PÓbel meint"
na temat arii z opery "Pielgrzymi z Mekki" Christopha W. Glucka

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Variations brillantes op. 12

PRZERWA

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Fantazja c-moll KV 475
Sonata c-moll KV 457
Allegro
Adagio
Molto allegro

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Berceuse Des-dur op. 57